A Budapest Bár az utóbbi évek egyik legeredetibb és legérdekesebb zenei vállalkozásába fogott, amikor 2007-ben Farkas Róbert zenekara köré gyűjtötte a magyar rockzene kultikus alakjait. Az eredetileg egyetlen lemezre összeállt alkalmi csapat azóta is sikerrel koncertezik színházakban, fesztiválokon és rendezvényeken egyaránt. Filmslágereket, kuplékat, táncdalokat és egyéb híres dalokat dolgoznak fel mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében, újrahangolva sokak által ismert dallamokat, vagy akár rég elfeledett kincsekre bukkanva.
Zenekar
-
Farkas Róbert
zenekarvezető, hegedű, gitár
Farkas Róbert a Zeneakadémián végzett. Karrierjét a 100 tagú Cigányzenekarban kezdte, akikkel már nagyon fiatalon beutazta a világot. Az utazások során szerzett nyitottsága később arra késztette, hogy a klasszikus zenei irányzatoktól távol eső világokat is kipróbáljon: játszott balkáni zenét, autentikus cigányzenét és rockzenét is. A hegedű és gitár mellett még harmonikán és zongorán is játszik. Robi 2007-ben alapította a Budapest Bárt.
Farkas Richárd
bőgő
Richárd többiekkel ellentétben nem klasszikus módon képzett zenész, hanem idősebb barátaitól tanulta meg a zenélés fortélyait. A Budapest Bárban eltöltött éveknek köszönhetően nagyszerű bőgőssé vált. A zenekar mellett számos egyéb világ- és cigányzenei projektben is találkozhatunk a nevével.
-
Ökrös Károly
harmonika, zongora
Ökrös Károly zenészcsaládból származik, és Farkas Robival a Zeneakadémián ismerkedett meg. Hatalmas kottagyűjteményének és éjszakai muzsikálásainak köszönhetően nincs olyan dallam amelyet ne ismerne. Mindegy, hogy kis éttermekben, vagy nagy koncerttermekben játszik, zene iránti szeretete mindenütt megmutatkozik.
Kisvári Bence
dob
Kisvári Bence, édesapját Kisvári Ferencet váltotta a dobok mögött 2020-ban. A tehetséges ifjú zenész hamar megtalálta a helyét és mára aktívan részt vesz az alkotói folyamatokban is.
-
Ürmös Sándor
cimbalom
A zenekar legfiatalabb tagja. Édesapja és nagyapja is cimbalmos, így Sándor már hat éves korában megragadta a verőket és azóta is töretlen lelkesedéssel és virtuózitással játszik hangszerén. 2015-ben első helyezést ért el a “Fölszállott a páva” televíziós műsor gyerekévadában, valamint 2019-ben a Nemzetközi Cimbalomversenyen második helyezést ért el, nyitott kategóriában.
Énekesek
-
Behumi Dóri
énekesnő
Behumi Dóri a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola klasszikus fuvolaszakán végzett, és ugyanitt, a jazztanszakon énekesként is kapott diplomát. A népszerű Jazz+Az formáció egyik dívájaként is ismerhetjük. Saját zenekara, a Dórika és a Rombolók 2000-ben alakult.A Budapest bárnak 2009 óta tagja,az egyik legtöbbet koncertező énekes.
Németh Juci
énekesnő
Németh Juci zenetanárként végzett. Énekesnői karrierje az Anima Sound Systemben kezdődött, de számos zenekarral dolgozott együtt a Kispáltól az Oi va voi-ig. Juci zenei sokoldalúságát férjével, Szabó G. Hunorral alapított duójukban is bizonyítja. Az énekesnő kezdetektől tagja a Budapest Bárnak.
-
Rutkai Bori
énekesnő
A mindig vidám énekesnő Rutkai Bori Banda nevezetű együttesével, gyerekeknek készítenek, minőségi fantáziadús és felnőttkompatibilis tánczenét, amikhez Bori által illusztrált mesekönyvek is kapcsolódnak. Bori sokoldalú, színes személyisége és szövegeinek költőisége miatt az alternativ zenei élet egyik legizgalmasabb szereplője.
Ferenczi György
énekes, szájharmonika
Ferenczi György az éneklés mellett a szájharmonika nagymestere is: ez utóbbival világbajnokságot is nyert már. Jelenleg a Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák zenekar vezetője, amellyel különleges hangulatú koncerteket adnak, illetve azokon is gyakran feltűnik a Budapest Bárban is éneklő lánya, Bora.
-
Frenk
énekes
Frenk az éneklés mellett kiváló dobos, gitáros, zongorista. Karakteres egyéniségével és különleges hangjával üde színfoltja a Bárnak és a magyar zenei életnek. Hosszú ideig a Hiperkarma zenekar tagja volt, jelenleg pedig a saját nevével fémjelzett és igencsak termékeny solo projektjében hallható-látható.
Keleti András
énekes
Keleti András a nemrég feloszlott Colorstar énekese, zeneszerzője, amelynek zenei világa talán legtávolabb esik a Budapest Bártól az énekesek zenekarai közül, mivel pszichedelikus-elektronikus zenét játszik. Andrisnak viszont az a műfaj, és a Budapest Bárban énekelt dalok is egyaránt jól állnak. Mindezek mellett az Eleven Költők Társasága zenekar gitárosa és egyik énekese.
-
Kiss Tibor
énekes
Kiss Tibor a Quimby zenekar frontembere, zeneszerzője, szövegírója, a magyar underground zenei világ egyik legnagyobb sztárja. Dalszövegei az elmúlt 20 évben beépültek a zeneszerető magyar közönség emlékezetébe, egyes számait több zenekar is feldolgozta. A Képzőművészeti Egyetemen végzett, festőként több kiállítása is volt már, és megjelent egy verseskötete is a saját grafikáival színesítve.
Kollár-Klemencz László
énekes
Kollár-Klemencz László énekes, zeneszerző, író. A zene mellett irodalommal és lovakkal is foglalkozik. Aktív zenei pályafutása mellett, rendszeresen publikál folyóiratokban és több kötete jelent meg magyarország egyik legmehatározóbb irodalmi kiadójánál. Sok neves produkció meghatározó résztvevője, a nevét viselő kamarazenekarának koncertjei nagy sikerrel futnak szerte az országban. Zabolátlan Lovaim című lírai dalestjét Farkas Róberttel és Dargay Marcellel közösen jegyzik.
-
Lovasi András
énekes
Lovasi András dalszerző előadó, a Kispál és a Borz zenekarral lett ismert, a zenekar alapítója, a mindenki emlékeiben élő dalok szövegírója és zeneszerzője is egyben. Jelenleg a Kispál és a Borz mellett, a Kiscsillag zenekarral, illetve szólóban is készít albumokat és koncertezik. A magyar kultúrához való hozzájárulásáért 2010-ben Kossuth díjat kapott.
Szűcs Krisztián
énekes
Szűcs Krisztián a 2015-ben feloszlott Heaven Street Seven frontembere, szövegírója és dalszerzője. Az elmúlt 20 évben a számos produkcióban megforduló énekes rengeteg slágerrel gazdagította a zenei palettát, többek között Krisztián írta a Budapest Bár első saját számát Húszezer éjszakás kaland címmel.
-
Mező Misi
énekes
Mező Misi a rendkívül népszerű Magna Cum Laude zenekar énekese, frontembere. 2014-ben csatlakozott a Budapest Bár énekeseihez. Legyen szó szerelmes vagy latin dalokról, Misi nem csak énekhangjával, de néha gitározásával is színesíti a zenekar koncertjeit
Tóth Vera
énekesnő
Az énekest 2004-ben ismerte meg az ország, amikor a közönség szavazatai alapján megnyerte a Megasztárt, amivel az év hangja lett. Egészen fiatal korától dolgozhatott Horváth Charlieval, Demjén Ferenccel, Somló Tamással, Balázs Fecóval és nagyon sok legendás zenésszel. Vera zenekara a Tóth Vera Quartet egyre sikeresebb pályát jár be.
-
Ferenczi Bora
énekesnő
Bora gyerekkora óta a ‘Budapest Bár családhoz’ tartozott, édesapja, Ferenczi György révén. 2023-tól viszont már nem csak családi összejöveteleken, hanem a színpadon is kiveszi a részét a zenekar életéből. Bora a zenekar legfrissebb tagja.